Artykuł z gazety „Naszemiasto – Piaseczno” z dnia 30 września 2013.

 

Lepsza kondycja, zwinność i pewność siebie – to tylko niektóre z efektów, jakie daje trening japońskiej sztuki walki. Chcesz zapewnić swojemu dziecku porządną dawkę ruchu i ogólnorozwojowy trening? Zapisz je na judo!

 

 

Dla wielu zaskoczeniem będzie to, że judo jest dyscypliną najczęściej polecaną przez polskich rehabilitantów. – Judo równomiernie rozwija całe ciało. Dzięki ćwiczeniom dzieci zyskują zwinność i spalają znaczną liczbę kalorii, co bardzo pomaga w przypadku np. nadwagi – opowiada Krzysztof Wiłkomirski, olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i Europy, który jest również założycielem Uczniowskiego Klubu Sportowego „Musu”.

 
Judo od innych sportów walki odróżnia to, że wszystkie ćwiczenia odbywają się na specjalnych matach, które chronią zawodników przed urazami i zapewniają im bezpieczeństwo. – Na zajęciach nie uczymy agresji. Judo jest chyba najłagodniejszym sportem walki, jaki można sobie wyobrazić – podkreśla olimpijczyki wyjaśnia, że twórca dyscypliny Jigoro Kano usunął wszystkie elementy zagrażające zdrowiu,m.in. uderzenia i kopnięcia.

 
W trakcie poznawania tajników tej japońskiej sztuki walki dzieci uczą się dyscypliny, szacunku do przeciwnika i wytrwałości. – Aby dobrze nauczyć się wykonywać konkretny chwyt czy rzut, trzeba go powtórzyć około 10 tys. razy.Taki trening kształtuje też charakter i jest dobrą szkołą dla tych, którzy chcą nauczyć radzić sobie ze stresem – tłumaczy Wiłkomirski.

 
Judoka podkreśla, że niezwykle ważne jest, aby dzieci ćwiczyły pod okiem doświadczonych trenerów, dlatego wielokrotny mistrz Polski sam czuwa nad poziomem zajęć i doborem instruktorów,a do jego klubu przyjeżdżają mali adepci nawet spoza Warszawy.Na zajęcia mogą przychodzić dzieci już od 3. roku życia.

 

********

 

Uczniowski Klub Sportowy Musu Warszawa prowadzi zajęcia judo dla dzieci na Ursynowie, Gocławiu oraz w Konstancinie.

 

cały artykuł można przeczytać na stronie naszemiasto.pl oraz w załączniku .pdf, który załączyliśmy poniżej.

Nasze_Miasto_Warszawa_30_09_2013 UKS MUSU Judo dla dzieci Ursynów