Marius Vizer został wybrany na prezesa Organizacji Sportowej „SportAccord”.  ”SportAccord” jest stowarzyszeniem, które gromadzi wszystkie olimpijskie i nieolimpijskie międzynarodowe federacje sportowe.

 

Dobrze znany jest fakt, że moje życie poświęciłem przede wszystkim judo i sportowi w ogóle. I to pozostaje bez zmian. Mam dosyć energii aby poświęcić się rozwojowi sportu. Jestem przekonany, że łącząc pracę dla judo i organizacji SportAccord mogę przyczynić się do rozwoju obu tych dziedzin” – powiedział nowo wybrany prezes.

 

Marius Vizer i Władimir Putin judo musu warszawa

Władimir Putin Marius Vizer

SportAccord jest stowarzyszeniem, które gromadzi wszystkie olimpijskie i nieolimpijskie międzynarodowe federacje sportowe. W jego skład wchodzi również wiele międzynarodowych stowarzyszeń sportowych oraz organizatorów gier sportowych. SportAccord ma 91 członków zwykłych oraz 16 członków stowarzyszonych. Wszyscy oni brali udział w głosowaniu, którego celem był wybór nowego prezesa. W finałowej rozgrywce prezes IJF pokonał Bernarda Lapasseta w stosunkiem głosów 52 do 37. Vizer był wspierany przez członków komitetu wykonawczego IJF i innych międzynarodowych federacji. Kandydatura  Marius Vizer była motywowana zamiarem służenia judo i innym sporty w ogóle, które podobnie jak środowisko judo dążą do fizycznego, intelektualnego i moralnego wychowania sportowców.

 

Marius Vizer zdobył powszechne uznanie za zmiany, które przeprowadzono w judo po roku 2007, kiedy to został wybrany na prezesa IJF. Obejmują one rozwijanie zawodów z cyklu World Tour Judo, cementowania sportu jako integralną część Igrzysk Olimpijskich i inicjowanie zmian w przepisach, aby ten sport bardziej atrakcyjny dla szerszej publiczności.

 

Prezes Europejskiej Unii Judo Soloveychik: „Dzięki wyborze  Mariusa L. Vizera na stanowisko prezes SportAccord, od dzisiaj mamy nowe możliwości do promowania nie tylko judo, ale każdej dyscypliny sportu. SportAccord jest organizacją, która gromadzi niemal sto międzynarodowych federacji sportowych. ”

 

„To może się zmienić historię świata sportu. Czuję się dumny, że nasz kolega i przyjaciel Marius Vizer, który przeszedł drogę sportowca i trenera, teraz staje się prezesem jednej z najbardziej reprezentatywnych międzynarodowych federacji”.

 

Wydaje się zatem, że w najbliższych latach pozycja judo w programie Igrzysk Olimpijskich pozostanie niezagrożona.